İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Karaman Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu buğün İlimizdeydi. 19 Mart 2017
foto
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak ve eğitim-öğretime bu yıl başlayan Karaman Polis Okulunun Mezuniyet Törenine katılmak üzere İlimize teşrif etmişlerdir. Bu sabah hava yoluyla Karaman’a gelen Bakan Soylu, Ak Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker, Ak Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Vali Süleyman Tapsız, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve kurum müdürleri tarafından karşılanarak, , Valilik, Belediye ziyareti ve Polis Okulu mezuniyet törenine katılmışlardır.
[Devamı]
İlkyardım Sertifika Eğitimi 03 Mart 2017
foto
Karaman’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personeline uygulamalı ilk yardım sertifika yenileme (güncelleme) eğitimi verildi. İl Sağlık Müdürlüğü, İlk yardım eğitmenlerince AFAD salonunda, kurum bünyesinde çalışan personele, ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği konusunda uygulamalı olarak eğitim verildi.
[Devamı]
Tipide kaybolan 3 vatandaşa AFAD ekipleri sağ olarak ulaştı. 27 Ocak 2017
foto
Karaman merkeze bağlı Lale köyünde, kar fırtınası nedeniyle yönünü kaybeden 3 gence, 8*8 paletli araç kullanılarak yoğun aramalar neticesinde AFAD ekiplerimiz ve Jandarma Personeli ile birlikte Suçatı mevkisinde sağ olarak ulaşılmış ve ailelerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Kötü hava şartları bir can aldı... 14 Aralık 2016
foto
Karaman Merkez Demiryurt Köyü'nde ,13.12.2016 akşamı aracıyla yola çıkan ve saat 21:00'den itibaren haber alınamayan 38 yaşındaki Mesut AKSAY'ı arama çalışmalarına UMKE ve Jandarma ekipleriyle birlikte 14.12.2016 saat 13:05'te AFAD ekiplerimizde olay yerine hareket etmişler ve yapılan arama ve kurtarma çalışmaları neticesinde saat 14:40 'ta kayıp şahsın, aracının 1.5 km kadar uzağında, demiryolunun kenarında donmuş vaziyette cenazesine ulaşılmıştır.
[Devamı]
Karaman Merkez Güldere Köyü Saklıcennet Mahsur Kalma 15 Eylül 2016
15.09.2016 saat 15:18 de 156 Jandarma ihbar hattından kurumumuz aranarak Güldere Köyü Saklı Cennet Piknik alanında 40-50 kişinin aşırı yağıştan dolayı mahsur kaldığı bilgisi alınmıştır. Bunun üzerine kurumumuzdan bir kamyon ve bir 4*4 arazi aracı ile 4 Arama ve Kurtarma Personeli saat 15:50’de olay yerine hareket etmişlerdir. Saat 15:30’da Özel İdareen iş makinaları sevk edilmiştir. Arama Kurtarma Ekibimiz saat 17:03’te olay yerine varmış ve 27 adet mahsur kalan araçların bulunduğu alanın riskli olması sebebiyle vatandaşlar tahliye edilerek Güldere köyü içerisinde muhtelif evlere yerleştirilmiş ve halen ekiplerimizce köye taşıma işlemi devam etmektedir. 200 metre ileri dere yatağına sürüklenen bir araç AFAD ekiblerimizce kurtarılmıştır. 18:12’de İl Müdürümüz Mehmet GÜMRAH, bir Arama Kurtar...
[Devamı]
Karaman İl Emniyet Müdürlüğü 07 Eylül 2016
foto
Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik güçlerine, Karaman Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak sürdürdüğümüz Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında “Afete Hazır İş Yeri” bilinçlendirme ve eğitim kampanyası çerçevesinde, Afetlerin ilk 72 saatinde iş yerlerinin hazırlıklı olmaları için eğitimler ile afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, işyerlerinde alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, işyeri afet ve acil durum planlarının hazırlanmasını sağlamak amacıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 07 Eylül 2016
foto
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği personeline, Karaman Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak sürdürdüğümüz Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında “Afete Hazır İş Yeri” bilinçlendirme ve eğitim kampanyası çerçevesinde,Afetlerin ilk 72 saatinde iş yerlerinin hazırlıklı olmaları için eğitimler ile afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, işyerlerinde alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, işyeri afet ve acil durum planlarının hazırlanmasını sağlamak amacıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Karaman Özel Mümine Hatun Hastanesi 07 Eylül 2016
foto
Karaman Özel Mümine Hatun Hastanesi personeline, Karaman Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak sürdürdüğümüz Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında “Afete Hazır İş Yeri” bilinçlendirme ve eğitim kampanyası çerçevesinde,Afetlerin ilk 72 saatinde iş yerlerinin hazırlıklı olmaları için eğitimler ile afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, işyerlerinde alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, işyeri afet ve acil durum planlarının hazırlanmasını sağlamak amacıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Karaman Kredi ve Yurtlar Kurumu 07 Eylül 2016
foto
Karaman Kredi ve Yurtlar Kurumu personeline, Karaman Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak sürdürdüğümüz Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında “Afete Hazır İş Yeri” bilinçlendirme ve eğitim kampanyası çerçevesinde, Afetlerin ilk 72 saatinde iş yerlerinin hazırlıklı olmaları için eğitimler ile afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak, işyerlerinde alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, işyeri afet ve acil durum planlarının hazırlanmasını sağlamak amacıyla bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
AFAD, TABB ile Türkiye’nin Afet Hafızasını Gelecek Nesillere Taşıyor 08 Ağustos 2016
foto
Afetler ile ilgili elde edilen bilimsel deneyim ve sonuçların kaybolmadan güvenilir, dijital bir platformda korunmasını ve her an ulaşılabilir olmasını sağlayan Türkiye Afet Bilgi Bankası Projesi’nde (TABB) bugüne kadar 111.818 doküman ve 15.000 afet verisi yüklendi.
[Devamı]
Sayfalar: 123